PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=210136}
7,0 7 356
ocen
7,0 10 1 7356
Flicka
powrót do forum filmu Flicka

cóż więcej ująć. ten film jest wspaniały. oczywiście, nie powiem, iż to ambitne wysokich lotów kino niemniej jednak pragnę zaznaczyć, że ten film ma coś w sobie. nie tylko przesłanie. to coś więcej. nie chcę spoilerować i zdradzać fabułę - nie do tego zmierzam. scenariusz może jest słabym, ale to nie musi być BANAŁ czyli klasyczna historia, którą każdy zna - dziewczyna zawalając rok w szkole przyjeżdża do domu i nagle się buntuje, po ujrzeniu pięknej klaczy (dzikiej w dodatku) zamierza jej dosiąść i ją ujeżdżać chcąc pokazać światu, a bardziej rodzinie, że potrafi. główna bohaterka po prostu pokazała, że nie jest małą dziewczynką, którą w oczach ojca była pomimo swych 16-lat czy iluś tam. ojciec można powiedzieć despota trzymał swoje dzieci na ''krótkiej smyczy'' (wybaczcie za tak to zidentyfikuję) (no dobra może nie despota), ale definitywnie chciał ''aby chodziły jak w szwajcarskim zegarku'', a najlepiej żeby czuły, myślały i zajmowały się tym samym co ojciec. to troska? wg mnie po części. aż w końcu miał plany, że dzieci zajmą się rodzinnym ranczem. tyle, że dzieci to nie maszyny którymi można kierować. one też chcą być w pełni świadome, wolne. i chciały żyć po SWOJEMU o czym ich ojciec zapomniał, a raczej nie chciał pojąć, ze ich dzieci szybko się usamodzielnią i wyfruną kiedyś z rodzinnego tzw. ''gniazda''. dziewczyna chciała być WOLNA. tylko tak czuła się z koniem, którego sama w stu procentach wypracowała tzn. tego ogiera okiełznała. koń był taki sam jak ona - można powiedzieć dziki, wolny, samotny ale wolny czuł się pośród drzew, w górach. na pewno łza w oku się kręci, ponieważ spodziewałam się tragiczniejszej końcówki, a tu takie miłe zaskoczenie. wspaniały i piękny, a co ważne - wzruszający film pokazujący wartości, o których zapomnieć nie można

9/10

ocenił(a) film na 7
asfiksjofilia

Jak dla mnie film jest dla miłośników koni. Bo dla innych będzie albo przeciętny albo tandetny. Bo prawda jest taka, że film tak jak napisałaś, nie ma zbyt ambitnej fabuły ale sądzę, że nie każdy musi taką mieć aby być czymś fajnym do obejrzenia. Jak dla mnie, niezbyt ciężki, przyjemny i z przesłaniem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones